From Death To Destiny- Kapitola 1.

23. dubna 2014 v 12:00 | MeiAri |  From Death to Destiny

Záčátek ve škole | From Death To Destiny

------------------------------------
~Každý z nás zná ty začátky, všichni se toho bojíme, ať je to první třída nebo je to první rande. Co však nastane potom, to nikdo neví. Bude to přátelství, či teror? Bude to pocit štěstí nebo break down? Co vše se vlastně dokáže zvrtnout? To nikdo neví, však co je samozřejmostí; i když je mezera, nikdy není dost pozdě na to, aby se začalo bojovat.~

(Pro lepší atmosféru jsem vybrala tuhle píseň z Naruta :D)

Nechme se tedy ponořit do světa chlapce jménem Radek Kučera...
------------------------------------
Začalo to první třídou, Radkovi bylo šest let a právě šel s rodinou na zápis. Jeho rodiče nebyli vystrojení jako každá jiná rodina, zápis jim připadal jako nutnost, kterou chlapec musí podstoupit. Byli normálně v civilu, otec přiopilý and matka pod vlivem drog. Když jsme se jí podívali do očí, šlo poznat, že si dala pervitin.

Když procházeli školní chodbou, tak všechno utichlo a ozývali se jen náhodné šepoty a výkřiky dětí, které se této rodiny báli. Vypadala opravdu děsivě. Potrhané rifle, tilko s výstřihem a boty, které nejradši nosí jen děvky a přemalovaný ksicht; tak vypadala Radkova matka. No otec prostě rifle a tričko, však na jeho rukách šly vidět píchance od jehel; heroin je v jeho krvi.

Když se Radek snažil skamarádit s nějakými kluky, měl však smůlu. Buď mu to zakázali jejich rodiče, nebo se prostě báli sami kluci. Radek se marně snažil najít kamaráda, a tak si šel sednout k jeho rodičům, kteří jen mlčeli a matka si upravovala účes. Radek k nim přišel a zeptal se táty, jestli si může sednout na jeho klín, ale otec zavrtěl hlavou a Radek tedy musel sedět na zemi.


Rodiče si sice šeptali, co se to děje a proč se jeho otec tak zachoval, ale oni to nevnímali. Radek se jednoduše schoulil do klubíčka a začal plakat. Nevěděl, proč se s ním nikdo nechtěl bavit a bylo mu líto toho, jak se jeho tatínek zachoval. Nikdy se k němu nechovali hezky, už od školky se musel starat sám o sebe a rodiče si na něj nikdy neudělali čas. Vždycky byl zavřený v pokoji a mnohdy byl i doma sám.

Dnes na zápisu, když vovali jeho jméno, se ho učitelky ptaly, co se mu stalo, ale rodiče jen, že mu nekoupili hračku, co chtěl, a tak to nechala učitelka být. Malý Radeček nevěděl proč jí takhle zalhali, ale nechal to být a šel tedy na zkoušku.

Radek se nakonec dostal do 1.A, ale rodičům to bylo jedno. Jenom ho vyzvedli a jeli s ním domů. Tam ho zase nechali v jeho pokoji bez hraček, jenom s postelí a kobercem. Nikdy do tohoto chlapečka neinvestovali moc peníze, spíše sami do sebe.
------------------------------------
Tak Radek pomalu nastupoval do školy, ale rodiče mu odmítali koupit pomůcky do školy. A tak je musel dlouho přesvědčovat, že je potřebuje. Takový malý kluk musel přemlouvat rodiče, aby mu koupili pomůcky do školy. Bylo to naprosto hrozné jenom to slyšet.

Tak nastal první školní den a chlapec smutně kráčel po schodech do druhého patra, kde jeho třída byla. Rodiče s ním nebyli, protože měli "něco" na práci. Malému Radkovi bylo do pláče, protože když viděl ty šťastné tváře a vedle nich rodiče, tak si uvědomil, že kdyby se nevymluvili na něco, tak by tu byli s ním.

"Ty tu nemáš rodiče?" Ptala se učitelka a Radek jen smutně zakroutil hlavou a učitelka mu tedy vybrala místo. Však klu vedle něj s ním nepromluvil ani slovo. Přišlo mu divné, že tam Radek neměl rodiče.

Za celý den, co byl Radek ve škole, tak byl sám a díval se z okna, jestli jeho rodiče náhodou nepřijedou, ale nikde nikdo. Pouze lidi, kteří jen procházeli. I když poté uviděl auto, ze kterého vystupovali jeho rodiče, ale když je uviděl zase nasednout, tak se rozplakal. A všichni se mu začali smát.

Radek se koukl kolem a pak si vzal věci a utekl. Utíkal směrem k parku a tam se sedl na lavičku a plakal. Plakal celé hodiny a byl k neutišení, vlastně on ho tam nikdo neutišoval. Když potom uviděl strýčka...

Pokračování příště.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 k2007 k2007 | Web | 23. dubna 2014 v 16:08 | Reagovat

Super novej Dess. A na tý fotce ti to moc sluší. Jinak hezký článek =))

2 theworldinsidemyhead theworldinsidemyhead | Web | 16. května 2014 v 13:31 | Reagovat

další část! co nejdřív! :-D moc hezký jsem zvědavá co se z toho vyvine :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama