Hudba není jen pro zábavu.

13. dubna 2014 v 16:51 | Red Rose |  Hudební deníček
Jen tak jsem si popovídala s několika lidmi, osobně i přes internet a zjistila, že tu je několik důvodů proč hudbu poslouchat. Zjistila jsem, že ti, co poslouchají tvrdší hudbu, tak mají pro hudbu naprosto jiný názor pro poslouchání hudby než ti poslouchají pop nebo podobné slaďárny.Metal, Hard Rock, MetalCore, HardCore a spousta dalších podžánrů Metalu, Rocku a čeho ještě.
(Myslím, že kdybych to měla všechno z paměti psát, tak by tento článek už dál lidi nečetli) Tohle všechno poslouchají lidi, co mají názor na hudbu naprosto shodný s mým.

Hudba mnohdy představuje zábavu a jenom dobrou melodii. Ale pro některé lidi to znamená naprosté uniknutí z reality a mnohdy osvobození od naprostého příšerného stavu. Například: Máte špatnou náladu. Co uděláte? Dále si sluchátka a pustíte si hudbu. Každý z nás má jiný vkus, někdo poslouchá tohle a někdo tamto. Ale pořád pro nás má hudba stejný, ba podobný názor.

Spustě lidem hudba zachránila život. Někomu to příjde absurdní, ale představte si, že už tu hudbu nebudete moct poslouchat už nikdy, když zemřete? Taakhle to bylo u mě. Já jsem se už tolikrát chtěla zabít, ale prostě jsem si představila, že už nikdy nebudu moct posluchat tu perfektní hudbu a to mě zastavilo. Vždycky.Já třeba nenávidím lidi, kteří mají rádi určitou kapelu jenom kvůli vzhledu lidí, kteří v ní hrají. Jako třeba, že se jedné holce líbí písnička Smpiternal od Bring Me The Horizon a při tom se tak jmenuje jejich nejnovější album a pod tímhle názvem žádnou takovou písničku BMTH nemají.

Však lidi mají rádi hudbu třeba jen proto, že se u ní dobře baví a jsou z ní crazy. To já taky miluju hudbi, ze které mi šibe a dokážu to rozjet. :D Je to takové boží :D

Když si to však uvedomíme, proč se kapely a zpěvci a spousta dalších lidí dali na žánr, na který se dali? Buď se jim takový žánr líbí nebo mají nějaký příběh. Když je za každou písní příběh, tak proč nemůže samotná kapela svůj vlastní příběh? Proč zpěvák nemůže mít svůj vlastní životopis? To stojí za zamyšlení.

Spousta lidí si řekne, co je tohle za blbost, že bez hudby se žít dá. Ale pro někoho je to absurdní, jako žít bez kyslíku. Někdo se mně někdo zeptal "Posloucháš hudbu?" a moje reakce byla "Dýcháš?" Byl hodně překvapený mou odpovědí, ale já dodnes nedokážu odpovědět jinak.

Představte si, že by neexistovaly sluchátka a mp3 nebo mobil. Co by jste dělali? Zvládli by jste to? Já ne.
Ještě jsem nezmínila, že hudba pro někoho může znamenat tanec. Do hudby se člověk dokáže tak vcítit, že se jen nechá vést melodií a jednoduše se podle rytmu hýbe. Třeba spousta písní K-popu jsou taneční. Několikrát jsem zkoušela tančit na tyto písně. Jednoduše se vcítit do rytmu a jen začít pohybovat částmi těla.

Při hudbě se dá dělat cokoliv, sportovat, relaxovat, odpočívat a uklízet. Spousta dalších činností. Osobně já při hudbě dělám všechno. Dokonce se i učím při hudbě beze slov a rozhodně mi to pomáhá. Pořád mám docela dobré známky ;)

Jaký je váš názor na hudbu?/ Co děláte při hudbe?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 theworldinsidemyhead theworldinsidemyhead | Web | 14. května 2014 v 15:05 | Reagovat

No music... no life! ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama