Tóny srdce

26. dubna 2014 v 11:12 | MeiAri
Dnes ráno jsem se probudila v domění, že je dnes nějaký výjmečný den. Ani v nejmenším. Deprese na mne visí jako promočený kabát a pomalu jsem hned z rána neudržela slzy, chtělo se mi zemřít a to jenom kvůli pátku. Ten byl naprosto nejhorší...

No a jak jsem se mi chtělo umřít, tak jsem si uvědomila, že už bych vlastně nikdy neslyšela písně a melodie... A k tomu se řadila i píseň našeho srdce. Představte si tlukoucí srdce, jak samo vydává určité tempo a samo vydává melodii. Takovou vzácnou melodii, bez které bychom nemohli žít ani jedinou sekundu. Taková melodie, které rozbrečí štěstím každou maminku, když ji uslyší u svého dítěte. Taková melodie, která uklidní každého člověka.

No představte si, že by ta melodie neexistovala. Měli bychom vůbec nějaké city? Zamilovali bychom se někdy? A žili bychom vůbec?


Každý živý tvor má bijící srdce. Akorát někteří jsou necitelní, hnusní a vypadají jakoby srdce neměli. Ale to by nežili, takže srdce musí mít. Proč tedy existuje spojení "máš ty vůbec srdce?"? Zní to hodně nelogicky, ale přeci jen tohle jednou za život řekneme.
***
Zamilujeme se a naše srdce rychleji, když jsme nervózní, tak naše srdce bije hlasitěji. Když jsme udýchaní, tak naše srdce bije jako o závod. No srdce má neuvěřitelnou spoustu melodíí a přesto ji mnohdy nevnímáme. Však co takhle se někdy zaposlouchat do pouhého "bum-bum bum-bum".

Řekněme, že tato melodie je takovou ukolébavkou našich nervů. Je to pravda. Hlavně když posloucháme tlukot srdce naší milované osoby nebo maminky. To nás někdy dokonce uspí a my usneme s uchem na hrudi našeho miláčka. Vždy je to prostě překrásné.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama