Trapné statusy na Facebooku a samotný Facebook

8. dubna 2014 v 16:50 | Red Rose Lady |  Pravidla? A ho... Myslím nic :)
Tak začala jsem procházet svůj facebook a jediné, co vidím, tak jsou naprosto příšerné statusy ve stylu "Pokud jsi na fb, dej like" nebo dokonce "Like- hnusny, ignore- sexy" a u toho fotka s příšernou dírou v uchu. Tý holce asi chyběla logic.

Proč se vůbec píšou takové statusy? Dokonce jsem našla "Kdo si myslí, že statusy typu 'pokud jsi online- like' jsou traoné, tak dej like" a to už jsem se opravdu mlem vyvrátila ze židle. Proč se takové statusy vůbec vymýšlejí? Aby měli více liků na statusu? Na fotce? Vždyť to k ničemu není! Život není jenom o likovaní statusů a život není facebook! Vzpamatujte se lidi!

Chápu, když někdo tráví čas tím, že čte něčí články a ty ohodnotí komentářem, nebo že člnek píše. Ale nechápu co je to za zábavu, že se na facebook vystaví status a člověk na to hledí, dokud nedostane alespoň deset liků. K čemu to je? Je to nejen trapné, ale zbytečně se tím zabíjí čas.

Chápu, když někdo jde ven a nechá tomu trochu času, ale aby na to člověk hleděl půl hodiny a k tomu dostane i pár ostrých komentářů? Těm lidem chybí logic. Samozřejmě, že si myslíte, že nemůžete najít jinou zábavu, ale co takhle prostě vzít knihu? Přečíst články nějakých lidí? Nebo prostě jít na chvíli ven s kamarádama? Co to je za kamarádství, když se kontaktují pouze přes facebook a ještě se nikdy neviděli?


A taky nechápu, proč furt urží One Direction a Justina Biebera. Jako já je nemám ráda, nelíbí se mi jejich hudba, ale lidi by si měli uvědomit, že tu jsou pořád fanynky, které to může urazit a dokonce i to, že oni si splnili svůj sen, kdežto ti, co sedí u facebooku prostě nedělají nic.

Vím, že Justin Bieber je teď naprostá troska, ale podle si nezaslouží tolik nenávisti, jenom proto že byl někde jinde než on. A i když měl přítelkyni, tak se o něm psalo, jaká je to buzna atd. Ale to už odbíhám od tématu.

Je mi to hrozně líto, že si lidi nechají facebookem zkrátit život. Prostě neznají nic jiného než facebook, což já nepodporuju. Facebook mám, ale nejsem na něm tak často, jak by se na první dojem zdálo. Já spíše kontroluju twitter, kvůli kapelám atd. A navím tam nejsem ceý den a nekontroluju to každou minutu.

Kam to všechno spěje. Lidi už brzo nebudou znát normální život. Pořád tráví čas doma u počítače a hledí na statusy, které se přidali. A dokonce i jejich slovník je plný facebookových slov. Jako třeba "Tak tohle je za jeden velký lajk" a to třeba sedí s kamarádkou/ kamarádem u stolu a povídají si. I když tohle je už velice ojedinělé.

Jak se říká: "Zruš si facebook, vypni mobil a lidi zapomenou, že existuješ". Tohle je hodě špatné. Kdyby nebyly školy, tak jsou děcka pořád zavření doma a ani pořádně neví, jestli je den nebo noc. Jestli je pondělí nebo středa. Takového světa mi je docela líto.


Tenhle status jsem našla jenom náhodou na facebookovém profilu mé kamarádky -_-
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 dottinka dottinka | Web | 9. dubna 2014 v 20:56 | Reagovat

Naprosto úžasné vyjádření toho, co se snažím lidem kolem sebe vtlouct do hlavy. Ten článek stojí za jeden velkej lajk! :DD
Ne teď vážně, nechápu, jak lidi můžou neustále tak facebookovat. Lidi se mě furt ptaj: no tak, založ si facebook! Klidně potají! Protože si myslí, že důvod jsou neoblomní rodiče a tak. Ale důvod jsem neoblomná já. :/
Jinak, máš super duper blog :)

2 Julie Françoise Julie Françoise | Web | 16. dubna 2014 v 10:45 | Reagovat

Tak jsem se zase dozvěděla něco nového, tento typ statusového šílenství ke mně totiž ještě nedorazil. Asi mám v přátelích samé celkem rozumné lidi:-) Ale je to fakt praštěná představa! Sama se na té ďábelské síti vyskytuju tak z 90% proto, abychom si mohli psát s přítelem, když je zrovna pryč. Jinak bych bez facebooku asi dokázala v pohodě existovat. P.S. Like (nejen) pro grafiku tvého blogu:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama