Závislost může být i dobrá

28. dubna 2014 v 16:23 | MeiAri |  Téma Týdne
Závislosti. Ano, vetšina si představí drogy, sebepoškozování, alkohol a spoustu dalších. To však ale nikdo nepřemýšlel nad těmi dobrými, které nás odreagují, uklidní a mnohy vyprázdní mysl. Například taková závislost na knihách. Někdo si neumí bez knih život představit. Přečetl snad stovky knih a ani si to sám neuvědomuje.

Mezi krásné závislosti patří i závislost na hudbě. Hudba je naprosto neuvěřitelně návyková, mnohdy nám hraje v hlavě celý den jen jedna písnička, mnohdy se nedokážeme soustředit na nic jiného. Jen se prostě vžít do těch tonů jako herec do své role, zpívat si a napodobovat různé hudební nástroje. Co víc si pro uklidnění duše přát.

Samozřejmě, že teď nemluvím o špatných závislostech, jako jsou třeba závislosti na drogách. (Pervitin je přímo peklo). No a aby toho nebylo málo, tak vám popíši svůj příběh v dalším "příběhu". No ale nejsou jen závislosti jako takové, třeba heroin, kokain, extáze a další. Nebo jsou závislosti na cigaretách, na alkoholu (toho se dodnes nemůu zbavit, ale snažím se co to jde).

Já sama o sobě jsem takové stělesnění zla, protože jsem prošla vlastně všemi různými závislostmi. Pervitin, alkohol, cigarety a samotné sebepoškozování. Řezala jsem se, pálila svou kůži a často jsem měla pohmožděné klouby pravé ruky, protože jsem často mlátila do zdi. Však uklidňující je, že jsem přestala hned s několika závislotmi. Nyní mi zbývá zbavit se alkoholu.

Když se vrátím k tématu, které jsem právě chtěla popisovat, tak moje závislost na hudbě je dosti vysoká a nehodlám se toho zbavit. Však vím, že spostě lidem tato zázračná věc zachránila život. Nebo knihy. Mnohdy se lidi zbavili deprese jenom proto, že četli knihy, ve kterých uvolňovali nejen svou fantazii, ale uvolňovali nervy.

Kždý z nás má svým způsobe minimálně jednu závislost na něčem. Někdo má zlé a někdo dobré. Třeba znám pár lidí, kteří mají závislost na sportu. Běh jim vyprazdňuje hlavu, ježdění na kole uvolní nervy, různé další sporty odreagují od tohoto hnusného světa.

Znám lidi, co jsou závislí na focení, psaní a spoustě dalších aktivit. Třeba těžká práce se dřevem, zahradničení, uklízení (no. To asi není zrovna nejlepší způsob... Mít v pokoji všechno uklizené.. Hmm) a další. Všechno je to na uvolnění a mnohdy se u toho lidi dobře zabaví. Mají přímo nejlepší zážitky z aktivit, které je baví nejvíc. Jsou to takové zdravé závislosti a měli bychom se jimi chlubit.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 28. dubna 2014 v 16:36 | Reagovat

článek se mi líbí, protože ukazuje pohled i z druhé strany. Třeba závislost na knihách a hudbě mi hodněkrát pomohla :)

2 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 28. dubna 2014 v 16:45 | Reagovat

Hudba, hudba a zase jenom hudba. Ano, to je ta silná závislost...

3 KIRAmida KIRAmida | E-mail | Web | 2. července 2018 v 18:55 | Reagovat

To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Such situation leads to worsening feeding and the breath baby, created hypoxia.
Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special exercises so that fluid does not stay tissues. If expectant mother is resting, then under the feet better put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Prohibited long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
<a href=http://pregnancyplus.info/why-do-you-have-swollen-feet-after-pregnancy>swollen feet after pregnancy</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama