Ach ta škola

15. května 2014 v 15:00 | MeiAri |  100 a více věcí o mém životě
Krymská válka od roku 1853 do roku 1856...
Jo tož to teda bude hodně zajímavý.


Začíná se hodně přitvrzovat a já bych konečně měla trošku zabrat. Ale nějak se mi zatím nedaří. Pořád jeden úkol za druhým a já už fakt nevím co dřív. Ale přesto se stíhám učit a jsem na to hrdá. I když bych nejraději vyhodila školu do povětří a ještě se u hořícího místa s úsměvem vyfotila. No nejhorší jsou ty domácí úkoly. Pořád musím něco zkoumat v učebnicích a často v nich listuju jak nějaký debil.


No a pak jsou tady ty různé předměty a alespoň do dvou musím udělat jeden úkol za týden. Buť do dějepisu nebo do matematiky. No prostě snad do všeho, hlavně s tou mojí učitelkou angličtiny. To je snad za trest. To máme úkol jedna stránka na den. Ale alespoň se něco naučím, to je pravda.

Sposta, no většina lidí bere školu negativně, ale měli by jsme se zamyslet nad tím, co nám škola dává a co znamenají naše zámky, hlavně na základní škole. Na střední už je to tak nějak jedno, protože tam je důležité odmaturovat. Ale to je teď jedno, protože já jsem si dala za úkol se dostat na gympl po základce, takže budu muset hodně zabrat. A doufám, že mne příjmou.

Příjímačky budou asi hodně těžké, to je pravda, ale pořád budu muset být ráda i za ty horší výsledky. No ale to je teď jedno. Pořád mám blbé známky na základce a to je pro mne velký problém. Musím teď zabrat a nechat se vyzkoušet snad z každého předmětu, který na škole máme. Kdybych se učila dřív.. Jsem prostě kráva a nic víc...


Někdy si opravdu připadám jak nějaké jelito, které se řasí k těm nejhorším prospívajícím na škole. No a proč to tedy nenapravit už dnes? No stalo se už včera, kdy jsem se konečně začala pořádě učit a udělala jsem domácí úkol. Tedy pokud to byl domácí úkol. Ale na tom teď nezáleží.

Mám doučování ze čtyř předmětů. To je pro mne teď hodně důležité. Vděčím za to mámě. A děkuji. No ale táta si zasouží také poděkování za to, že tak trochu otevřel oči i když sama nevím jak. Ale to je teď tak trochu jedno. Možná to byla ta inspirace prodavačkou z Kauflandu :D To však není důležité na tomto místě.

Podle mě je teď dobré se soustředit na tu školu, takže pokud dovolíte, tak omezím aktivitu na blogu tak na jeden článek za den, pokud stihnu a vrhnu se na školu. Dámy a pánové, já MeiAri, líné prase, se rozhodlo se učit a taky se do toho pouští hlavou napřed. Drazí přátelé, mě pravděpodobně ruplo v bedně.


Pomalu mi začíná šroubovat vrták a žárovka se začíná rozsvicovat. Stejně to dopadne naprosto stejně. Já to dokážu dotáhnout na dobré známky (pochybuju) a budu moct jít na koncert. Překrásná to představa. Pořád je to stejně všechno na dvě věci a já se půjdu radši učit. Tak tedy čus čus.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 dottinka dottinka | Web | 15. května 2014 v 15:55 | Reagovat

Vidíš, a já jsem to pět let na základce flákala, jeden (tenhle) rok na gymplu a teprve asi před měsícem jsem si uvědomila totéž. Ale protože mě teď ještě nemůžou vyhodit, budu si z poloviny uvědomovat, co se učím, a z poloviny si ještě užiju lenošení a zvysoka si na všechno prdnu. Chci tím říct, že se začnu šprtat až v sekundě :-)

2 dottinka dottinka | Web | 15. května 2014 v 15:55 | Reagovat

Jo a s tím obrázkem dole - souhlasím.

3 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 15. května 2014 v 16:33 | Reagovat

Tento rok se opravdu hodně učím. Když si to nepo*eru a vylepším si předměty, které si vylepšit mohu, můžu mít letos zhruba sedm dvojek. Což je krásné, na to, že jsem ve třeťáku, protože už od tercie se mi pravidelně na vysvědčení objevuje troják z fyziky, matiky nebo chemie (někdy jeden, někdy dva, ale matika teď naštěstí stagnuje :D). Asi je to tím, že jsem si za těch sedm let na gymplu zvykla :D (Ano, tímto tempem budu mít za 10 let samé jedničky :D)

4 theworldinsidemyhead theworldinsidemyhead | Web | 15. května 2014 v 21:08 | Reagovat

půjdeš na koncert? na čí? :-D já to mám dobrý, většinou si pamatuju věci z hodiny a mám kapku fotografickou paměť,takže si většinou vybavim sešit a co tam bylo napsaný a jedu :-D ale držím palce a nevzdávej se! ;-)

5 Cassie Cassie | 18. května 2014 v 20:41 | Reagovat

"Dámy a pánové, já MeiAri, líné prase, se rozhodlo se učit" Tak tohle mě rozsekalo!!! :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama