Day 2. - Co ti hudba přínáší?

23. května 2014 v 16:00 | MeiAri |  30 Days Music Challenge!

Day 2.


No neuvěřitelné bude, že hudba je vlastně pro mě všechno. Bez hudby není život. V tom případě mám dobrou věc na zveřejnění. HUDBA JE MŮJ ŽIVOT! A hudba mi vlastně zachránila život. Na to je jeden takový specifický příběh, který vám opravdu poědět musím.


Stalo se to před několika lety, kdy jsem teprve dobrou hudbu začala poslouchat, kdy jsem poprvé uslyšela kvalitní hudbu a usoudila, že je to perfektní hudba. Byla jsem tehdy totálně na dně, protože moji rodiče do mě hustili své problémy a já jsem se začínala bát o své zdraví. No a jak šel čas, tak jsem se jednou zavřela do pokoje a poprvé do ruky vzala strouhátko, které jsem používala jen na strouhání tužek, Ten den to nebylo jen na tužky, ale i na nco jiného. Když jsem to rozdělala a vzala do ruky tu žiletku, tak jsem pomalu žačala sjíždět po svém předloktí a zanechávala stopy, dlouhé a hluboké. Poté jsem jenom spatřila mámu, jak volá záchranku.
Po té, co jsem se vrátila domů, tak to všechno začalo znovu a já jsem začala ztrácet hlavu. Kupovala jsem si žiletky a na každý den byla jen jedna. Každá byla stejně ostrá a zanechávala hluboké, někdy i šité jizvy a rány. No a tak jsem se jednou pokusila o sebevraždu znovu, ale to už jsem vzdala, protože vyšlo nové album kapely Pierce The Veil a pak jsem se tedy nechala inspirovat jejich slovy a dala žiletku dolů. I když jsem měla problém udržet své řezy na uzdě, pořád to bylo docela hluboké.


No vrátíme se v tomto článku trochu do přítomnosti. Zodpovím vám tedy otázku, kterou jsem si napsala... To zní blbě, ale přesto je to tak.

Co ti hudba přináší?
Hudba není jen hudba, to je... Já ani nevím jak to mám sama popsat. Hudba, kterou poslouchám, je moje srdeční záležitost a opravdu blbě bych se toho zbavovala v mém už tak dost tmavém životě.
Ty kapely mi připomněly život, co vůbec znaméná a jak ho mám doopravdy žít. Prvním momentem to byl šok, ale potom, co jsem se do slov zaposlouchala, tak jsem si uvědmila, co to doopravdy je. Hudba mi navíc přináší klid na duši, vše, co doopravdy potřebuju. Klidní to celé moje tělo, celou mou duši najednou ozáří světlo, které vždy přijmu s velkou radostí, protože vím, že můj život je o něco krásnější. Je to jako kdybych provedla to, co jsem měla udělat už dávno. Rozjasnit svůj život, který je tmavý až až. Dodnes mám problémy udržet se na uzdě a opravdu hudba mi v tom pomáhá víc než dost.
Pomalu si začínám zvykat na tu všechnu záři, která proudí v mých žilách jen když si pustit ty nádherné písně těch nejkrásnějších kapel na celém světě. Vždycky je to nádherné. Vždycky se cítím líp.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 theworldinsidemyhead theworldinsidemyhead | Web | 23. května 2014 v 22:33 | Reagovat

Asi nemám tak sebevražedný sklony jako ty, protože se děsně bojim všech ostrých předmětů,ale když poslouchám hudbu cítim to samý. Konečně někdo našel slova jak to vyjádřit. Super! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama