Svět za zrcadlem

20. května 2014 v 15:00 | MeiAri |  Téma Týdne
Téma týdne "SVĚT ZA ZRCADLEM" V tom momentu přeskočila jiskřička mezi mnou a mým tělem. Co když každý v zrcadle vidí jen svůj odraz? Nebo je to jinak? A jak vlastně zabránit tmu světu za zrcadlem, aby nám ukazovali zohavená těla, která nám připomínají nás?

Mnohdy je to těžké a mnohdy se i bojím, že zase půjdu zvracet. Půjdu potají do koupleny a pustím vody, strčím prst do krku a vzvracím to, co jsem snědla jenom proto, že si ten svět, co my neznáme usmyslel, že nás zničí. Co s tím ale dělat?


Mnohdy jsem se pokoušela dostat do světa za zrcadlem, ale za desítkami rozbitými zrcadly bylo vždycky prázdno a já měla v ruce jen pár střepů, se kterýma jsem letěla do nemocnice. Vždycky, když jsem jim říkala o tom, jak se cítím, když mi ten druhý svět ukazuje mou hnusnou napodobeninu mne každý den, tam se mi každý z nich smál. Pořád to tak je, nikdo nevěří, že tam v zrcadle něco je. Že tam něco existuje. Tak proč je to zrcadlo k nám tak hnusné?

Pro některé je to nemožné, ale některým se dělá špatně, když se jenom jedním okem do té ohavné věci podíváme a spatříme to, co nás donutí nejíst, nepít a mnohdy zvracet. Někdy se podřezat, zabít se a mnohdy jen udělat novou jizvu. Nikdo nechápe, jak je to složité, když se musíte dívat na to, co si ten svět myslí, že jste.

"Vždyť je to jen zrcadlo" řekne kdejaká kráska, která se tomu světu líbí. Ale co na to řeknou ti ostatní? Někomu se to zrcadlo hnusí natolik, že ho rozbije. Někomu v tom zrcadle se líbí člověk natolik, že žárlí a mnohdy se mu člověk tak hnusí, že to skončí, tak jak to skončí. Ale jak tomu zabránit? Jak zabránit všemu, co se děje v zrcadle?

Dokážeme vůbec někdy mít rádi to, co nám zrcadlo ukáže? Ne. Nebo ano? Ano, jednou to dokážeme, ale v ten moment stejně už bude pozdě. I když někdo to dokázal, tomu člověku závidím, protože moje nenávist k tomu světu tam za zrcadlem je obrovská a nevím, jestli někdy dokážu mít ráda i sama sebe.

"Je to jen odraz" řekne ta kráska, která je štíhlá, umí se namalovat, má nádherné vlasy a překrásnou tvář. Jenomže ti, co jsou nepopulární a nemají tak nádherný obličej řeknou, že to snad není pravda, jak příšerně vypadáme. Ale ne vdy je to pravda. To jen svět za zrcadly si zahrává s naším život stejně jako bůh se směje nad tím, jak se snažíme a pak brečí, že jsme zemřeli tak mladí.

Kostnaté ruce, žebra lze spočítat. To ten svět jenom ukazuje minulost. Tak proč si to nikdy neuvědomíme? Stále hubneme víc a víc a nikdy nic nepomáhá. Proč je to tak složité uvěřit jednomu pitomému obrázku na zrcadle. Proč je tak těžké mít rád své tělo? To jen svět za zrcadly si pohrává s naší myslí, stačí jeden další obrázek v zrcadle...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama