Závislost, která zachraňuje životy

3. května 2014 v 12:50 | MeiAri |  Téma Týdne
Ach ano. Nejkrásnější závislost, která se řadí k několika milionům lidem po celém světě. Co je tedy tou závoslostí? Je to tu pořád do kola. Jen a jen hudba. Takto si dokážeme odpočinout, uvlonit se, relaxovat nebo dokonce usínat. Dokážeme sportovat, při uklízení čas i práce utíká rychleji a to nejdůležitější; hudba dokáža zachránit životy.


Víte, můj příběh se na tomhle zakládá. Já mám spoustu jizev na mých rukách, nohou, dokonce i na břichu atd. Jenomže vždy, když jsem se chtěl zabít, tak tu byla pro mne ta kapela, ta hudba, kterou dnes uznávám jako tu nejlpeší. Vždycky mě donutila, abych zůstala na živu, vždycky mě dokázala rozveselit a nikdy nezklamala.

Je to mnohdy až neuvěřitelné, co vlasntně jenom samotná melodie, samotné slova dokážou. Je až neuvěřitelné, co se mnou dokázali provést kapely jako Asking Alexandria, Bring Me The Horizon a Black Veil Brides. Jako myslím, že tyto kapely zachrnili život spoustě dalším lidem.

Každý znás poslouchá jinou hudbu a jiný žánr, ale pořád se každý z nás shodne, že hudba zachraňuje životy. Je to ta nejkrásnější závislost a nikdo nikdy nepopřel, že hudba je nej.


Každý z nás má bolesti, každý z nás se nejen jednou rozejde, pohádá se, ztratí někoho blízkého... Někdo je šikanovaný, někdo má doma problémy, někoho doma mlátí... Někdo má deprese, řeže se a nebo prostě jednoduše nemůže bez hudby žít. Jak by vám bylo, kdyby jste jednoho dne zjistili, že jste sami (ale tak sami, že někdy křičíte, aby jste zjistili, jestli pořád existujete) a neměli by jste po ruce něco, co přehrává hdbu?

Někdo to bez hudby zvládá, to nezazlívám, ale prostě to nechápu. No a potom jsou však takoví, kteří to nezvládnou (těch je většina) a nedokázali by bez ní žít. Já pod tuhle kategorii spadám. Sama nenávidím, když si někdo hraje na to, že někomu hudba zachránila život a při tom hudbu neposlouchá skoro vůbec. To jsou podle mne lidi, kteří y neměli nic říkat. (samozřejmě nic neříkám, když někdo nemá čas, ale když někoho poslouchání hudby nabaví)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Radfordová Radfordová | Web | 3. května 2014 v 13:34 | Reagovat

Jo, Black Veil Brides mi taky svým způsobem zachránili život... a pak spousta dalších kapel. Třeba Yashin a My Chemical Romance. Ty texty mi pomáhají utýct :)

2 theworldinsidemyhead theworldinsidemyhead | Web | 3. května 2014 v 13:54 | Reagovat

Aww BMTH <33
naprosto s tebou souhlasím! Music saves lives.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama