#1 - Ach ten rozdíl (znovu a znovu)

9. června 2014 v 16:11 | Venouš |  Kapela? Ne. RODINANěkdo si řekne, že ten týpek na gifu je buzna. Včak tisíce, ba miliony lidí řekne, že je to LIFE SAVER. I mne svým způsobem záchranil život (Když nepočítám BOTDF). Black Veil Brides miluju z celého svého srdce a má-li nkdo nějakou narážku na něj; ať si laskavě příjde ke mě domů a tak mu můžu dát přez držku.

No a nejvíce mě vždycky nasere (vyloženě nasere) věta "No já už BVB moc nemusím" (nebo taky u jiných kapel). To jsem schopná vraždit. Jako jak si to může někdo dovolit říct? Snad když začnu poslouchat kapelu, která pro mě něco znamená, až do konce, ne? Nebo je snad teď v módě mít rád jeden týden kapelu tuhl a druhý týden zpěváka tamtoho? Jako může se stát, že se nám líbí kapela víc, ale pořád v tom srdci tu druhou máme a pořád v ni věříme. Ne že to je tak, že ji přestanu poslouchat naprosto a za pár dní ji zas budu milovat nade vše.

No ale, abych to dál neprodlužovala, tak vám tedy sepíšu jak vidím rozdíl mezi popem a NORMÁLNÍ hudbou.

pop

Pop je nyní jedním z nejoblíbenějších žánrů, když nepočítám rap a další ještě větší sračky. Jedná se o jemnou hudbu, která je doprovázena čistým zpěvém a mnohdy jenom akustickou kytarou, která sice zní hezky, ale mnohdy tam jsou slova, které nechci ani slyšet.

Většina interpretů se zaměřením popové hudby má však nějakého textaře, který mu píseň napíše a nějakou skrytou kapelku, která mu složí hudbu. Neříkám však, že všichni, ale i One Direction už jednoho textaře má.

Podle spousty lidí je pop naprosto úžasný a uklidňující a pro někoho zase příšerná hudba, která je až moc přeslazená. Ano i podle mě je pop taková přeslazená přeslazená hudba, ale někdy si ji poslechu. Některé písničky od One Direction stojí za to si poslechnout. NNebo třeba Rihanna nebo Katy Perry.

Ukázka popové hudby, která teď frčí:

5 Seconds Of Summer ~ She Looks So Perfect (Přes 37 miliónů zhlédnutí)

One Republic ~ Counting Stars (Přes 311 miliónů zhlédnutí)

rock

Jedná se o tvrdší hudbu, kde nalzneme nástroje jako jsou bicí, elektrické kytary- jedna rytmická a druhá melodická- basová kytara - která se musí hlavně v písni vycítit srdcem - a jako vždy zpěvák či zpěvačka. Zpěvák má výrazný hlas, který dokáže přeřvat všechny ty nástroje, které hrají složité melodie. Proto každá žena nemůže tento žánr uzpívat.

Mezi rock se žadá sposta takových podžánrů, jako je třeba HardRock nebo Hard Core. Mnohdy se zde můžou objevit ještě tvrdší žánry, kterým se říká Metal, který má další stovky podžánrů- třeba Death Metal, Black Metal, Melodic Metal, Alternative Metal.

Však tyto kapely mají jen jednu maličkou výhodu. Jejich fanoušci jsou nejvěrnějšími fanoušky, které kdy člověk může potkat. Proč? Jejich texty dokážou zachránit životy a ne lidi dále rozmazlit, jak bylo u OneDiretion, kdy se holčina snažila, aby ji FOLLOW-vli na twitteru, protože by jinak rozkopala svého psa. Pak ho rozkopala a dala fotku na twitter.

Texty si tyhle kapely skládají sami, nepotřebují dalšího textaře, který by jim měl nějakým způsobem jenom pomoct. Proto vám tedy říkám, že pro mne je pop něco jako příšerná hudba.

Ukázky hudby, která frčí v tomto žánru.

30 Seconds To Mars ~ Do Or Die (přes 8 milionů zhlédnutí)

Black Veil Brides ~ In The End (Přes 28 miliónů zhlédnutí)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tess Tess | Web | 9. června 2014 v 20:32 | Reagovat

Fajn. Myslím, že s tebou souhlasím. Pop mám ráda jenom, když se nesoustředím na text. (Většinou stejně rozumím, jenom půlce písničky, ale tak co :D Něco rozumim a většinou je to o tom, jak moc se někdo ožral na včerejší párty a jak moc bolí, když se s někým rozejdeme.) Občas je fajn si pustit pop a nechat svým uším trošku ulevit. :D (Jaj z Oliho  nebo Austina mě občas bolí hlava :D )
A písničku Counting Stars fakt zbožňuju. :3 taková uspávací. :) :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama