I kluci mají emoce!

18. června 2014 v 8:00 | Venouš |  Pravidla? A ho... Myslím nic :)
Spousta lidí si říká, jak jsou HOLKY citlivé, jak HOLKY propadají depresím, jak si HOLKY ubližují. I já jsem seřezala a propadal depresem, i když to nikdo nepovažoval jako dperese, protože jsem se "usmívala". Myslím, že spousta z nás ví, co to je být unavený a při tom usnout se nedá, jak celé noci jsou probrečené.

Právě o tom mluvím. HOLKY si připadají nehezké, HOLKY si připadají zbytečné, HOLKY mají city. Když dáte do vyhledavače na tumblr 'depression', tak vám tam vyjede neskutečná spousta gifů, na kterých jsou holky. Ale co když jsou i KLUCI na tomto stejně? Co když si někteří kluci připadají zbytečně? Co když to, co přožívají se svou existencí holky, prožívají i kluci? Vždyť je to pravda. I kluci mají emoce.

Já vím, co o tom můžu vědět, jsem jenom ubohá holka, která je přecitlivělá, zbytečná a nemá důvod žít. Ale proč všichni dávají v tomhle přednost holkám? Kluci jsou borci, kluci to zvládnou! A hovno. Všechno, co zvládnou často proláčou, často sedí doma s kapesníkem v ruce a čumí na televizi, poslochá písničky a někdy v noci nemusí spát.

Deprese se nedělí na HOLKY a TEXTY. Deprese jsou různé a může je zažívat každý. I kluk. Zapíjí to alkoholem, kouří dvě krabičky cigaret denně, snaží se ignorovat hlasy v hlavě, které mu říkají, ať se jde zabít.

Proč to vlastně říkám? Můj bráška má diagnostiku deprese, styvy úzkosti, stejně, jako bych to měla mít já, ale protože všichni věří mému úměvu a ani se mi nedokáží podívat do očí, jsem bez diagnózy. No ale to je jedno.
I kluci se mohou hroutit zevnitř. Mohou brečet celé noci, mohou trpět a mohou být naprosto na dně. Copak to nikdo nevidí? Jak to všechno je, že i kluci ty city mají? Že i ti největší borečci často pláčou doma v posteli, ale aby si zachovali pověst, tak to nikdo neříkají? Přemýšlejte o tom trochu.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tess Tess | Web | 18. června 2014 v 15:02 | Reagovat

Nutí mě to se zamyslet.  Vážně, nad tímhle jsem nikdy tak do hloubky nepřemýšlela.
Moc povedenej článek. :)

2 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 18. června 2014 v 22:22 | Reagovat

Všichni maji emoce. Jenom zrzci ne. Zrzci nemaj duši...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama