Nezapomenutelný Rock.

19. června 2014 v 17:59 | Venouš |  Hudební deníček
60. léta, letí skupina KISS na molo a začíná hrát svoje písničky jako je třeba "I Was Made For Lovin' You". 70. léta a na scénu nastupují destíky dalších kapel, které se stávají součástí dávného populárního žánru, Rock. Rock 'n' Roll, Hard Rock a spousta dalších. Pak však nastupují 90. léta a na scéu nastoupila Nirvana s tou boží písničkou "Smells Like Teen Spirit". Všichni milují Nirvanu!
Já si ani nemžu pamatovat tyhle léta, protože jsem se narodila na přelomu 20. a 21. století. Byl to rok 1999, ano je mi 14. No a prostě když si uvědomím, že vlastn žiju v době popu, tak se mi chce zvracet. Tolik úžasné hudby a všechno upadá do temnot zapomění. Skoro nikdo z mladých si tyhle úžasné písničky, které byly snad ty nejlepší ze všech. Nezapomenutelný.

Pořádnou hudbu vlastně poslouchali naši rodiče. Deep Purple, KISS, Guns 'n' Roses, Nirvana, Metallica, Queen nebo třeba dokonce i Green Day (pokud jsou rodiče malinko mladší). Někdo z mladých lidí (můj ročník 1999) může možná zát ta písničku I Was Made For Lovin' You nebo spíš nějaké od Queen, jako je We Will Rock You, ale to je možná tak všechno. To mě právě mrzí.

Všechno se teď točí kolem popu a všelijakých sraček. No a nikdo tedy na ten nezapomenetelný konec 20. století. No, trochu jsem vyslíchala mamku a tak jsem usoudila, že bude dobré vám o tom něco napsat.

Moje máma je o něco starší, ale stále je to mladá ženská. Lidi jí typují o deset míň než doopravdy má :D No a když jsem jí tedy vyslíchala, tak jsem zjistila, že se tehdy moc jiná hudba neposlouchala. Spousta chlapů, kluků, nebo třeba jen dětí měli dlouhé vlasy, poslouchali tvrdší hudbu a všechno se točilo kolem rocku.

It's my life! It's now or never! Sorry, Bon Jovi, těžká závislost na týto písničce :D

No a když jsem se tedy ptala jaké kapely se poslouchaly, tak mi jen odpověděla, že to byli Queeni, Škorpióni (Schorpions), Guns 'N' Roses, Deep Purple, Nirvana, KISS, Motley Crue, Black Sabbath, Metallica a spousta dalších. I když teď zná tyhle kapely jen pár lidí, pořád mají nejvěrnější fanoušky. (Teď to není o Bieverovi a žádné trapné #CutForBieber). Dokonce i já jsem se do některých písniček zamilovala tak, že jsem je poslouchala dokonce i celý dny pořád dokola.

Samozřejmě, sama budu znát kapely typu Nightwish, Papa Roach jako ty novější. Nebo třeba jen Three Days Grace, kterou zná taky dost lidí, hlavně ti mladší. Ale nestydím se za to, že si poslechnu Queeny, Nirvanu bebo třeba jenom Black Sabbath. Jsou to prostě legendy, které vlastně budou žít pořád i po jejich smrti.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 theworldinsidemyhead theworldinsidemyhead | 19. června 2014 v 19:31 | Reagovat

A to jsem si myslela, že jsem jediná kdo poslouchá tyhle starší kapely. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama