Nejen v pohádkách

28. července 2014 v 15:41 | Venouš |  Téma Týdne
Nechci se bavit o hudbě, je to spíše taková normální věc, co kolem sebe vidím každý den. Nemusím ani někam jít, stačí mi k tomu internet. Samé hádky, vraždy, politika (počítá se to mezi normální život nebo pohádku?). A o tom chci prostě něco napsat. Něco srozumitelného, něco co dává smysl (což u mě není tak pravděpodobné.)Ti, co jsou špatní si říkají, že jsou dobří. Ti, co jsou dobří zase říkají, že jsou špatní. Proč to tak vlastně je? To jsme na tom tak moc špatně. Srdce na dlani? Zavraždná. Zmátil člověka? Obdovován. Co to sakra je? Mám dojem, že náš život se pomalu mění v něco, co jsme nikdy nechtěli. Ale ono to tak vždycky bylo.

Církev. Vezměme si třeba církev za Žižky nebo prostě panovníků kdysi DÁVNO. Říkali, jak je dobré být skromný, mít srdce na dlani a sami hromadili majetu víc než samotný panovník. Kradli, byli závislí na panovnících, kteří jim dávali víc než hodně mzdy. Hromadili majetek, který kupovali za nízkou cenu a prodávali za vysokou.

Potom rozeberme lidi, kteří šetřili každý peníz. Byli lakomí a nechtěli ani dávat desátek církvi. (Nebo komu se to dávalo). Jejich život byl sice pěkný, měli pěkné bydlení, měli dost jídla, ale protože štřili jak debilové, tak byli vyhoštěni třea z kostela, což tehdy bylo strašné. Jakoby bylo vyhoštěni z lidu, jakoby vůbec neexistovali. Byli potrestáni před celými vesniceni a před samotným ponovníkem, každopádně církev už se připravovala na jeho majetek a dohadovali se, jak si ho rozdělí.

Ale dost středověku a přesuňme se do naší doby. Parlament, no prostě politici. Ti nás okrádají a myslí si, jak nás můžou ješt víc vyždímat. Vždyť chtějí snížit důchody! Je tohle normální? A potom naprosto příšerní zločinci a sposta dalších lidí. Je tohle všechno normální? Televize nás krmí sračkama a vším možným a my pomalu věříme, že žijeme v pohádce, kde vítěží prostě a jednoduše zlo. Ale to už potom není pohádka, to je horor.

Zločinci, kteří kradou, vraždí a bůh ví, co ještě. Tímhle nás televize krmí. Samými zlými věcmi. Možná je tam sem tam nějaké narození nějakého mládte v zoo, ale pořád tohle nejsou zprávy. Ale co, vrátím se k tématu.

Dobro je svý způsobem něco, co se očekává od lidí, kteří mají srdce na dlani. Nebo nejdej bože se to po nich chce. Když si ale člověk představí dobro, tak si představí pohádku. Nikdo si nepřestaví normální život, kde lidi bojují za svůj život, kde mají lidí srdce na pravém místě. Nikdo si nepředstaví, jak to musí být těžké být s lidmi, kteří kradou a snažit se k nim nepřidat, odmítnout tím způsobem, aby ho nezavraždili.

Dobro má spoustu podob. Může to být ta pohádka, může to být babička, která by se pro všechny rokrájela, můžou to být lidi, kteří pomůžou. Ale je toho strašně málo...

Já si osobně přeji, aby bylo více dobra, když už jsme ta nejzkaženější zvířata, která kdy existovala. Přeji si, aby bylo víc lidí, kteří by pomohli, kteří by se rozkrájeli pro svou rodinu. Přeji si, aby lidi nehleděli jenom na sebe a aby nebyli tak sobečtí a nekopali kolem sebe. Ale co už, jsou to jen slova na obrazovce. Lidi to nevyslyší a jen si řeknou, co je to za blbku. Ne. Možná bylo lepší tohle nepsát. Ale pořád jsou to přání a někdo to alespoň vyslyšet musí. Prosím...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anna Elizabeth Potter Anna Elizabeth Potter | E-mail | Web | 28. července 2014 v 22:41 | Reagovat

přeju si to samé co ty. Není lehké se starat o postižené dítě a moje rodina má tu 'čest' moje dvojče je postižené nechodí , neumí mluvit prostě je na úrovni tří měsíčního kojence, ale přesto je mu patnáct a roste tak jak by rostl každý kluk v jeho věku. Vůbec není lehké se o něho strat a přála bych si aby lidi na ulici nedělali že ho nevidí, nebo se na něj šklebili typu Co to je za stvoření, anebo se mu nesmáli...ale to prostě zvířata jako my nedokážou...už jenom když se podíváme do minulosti...světové války, otroctví, Kain a Abel...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama